ferdi baba çeşme marina

Kurucumuz: Ferdi KABAK

TARİHÇE
Ferdi Baba Restaurant olarak, 1981’de Ferdi KABAK kuruculuğunda Çeşme Aya Yorgi koyunda küçük bir işletme olarak balık pişirme serüvenine başladık. 1986 yılında Arif Kabak’ın, 1990’da ise Murat Kabak’ın işletmeciliğe katılmasıyla balık serüvenini bir tutku haline getirdik.

  • 1996’da Aya Yorgi’den Çeşme Dalyan Kocakarı plajına taşındık.

  • 2000 yılında lezzetlerimizi Şifne’ye taşıyarak yolumuza devam ettik. 

  • 2010 yılında müşterimize daha kaliteli hizmet vermek amacıyla Alaçatı Port şubemizi hizmete açtık. 

  • 2014 yılına geldiğimizde ise Çeşme Marina'da üçüncü restoranımızı hizmetinize sunduk.

Halen her  şubemizde:

  • Kış sezonunda kapalı alanda 15 kişilik hizmet ekibiyle aynı anda 150 kişiye

  • Yaz sezonunda ise 800 m² toplam alanda 30 kişilik hizmet ekibiyle aynı anda 250 kişiye hizmet vermekteyiz.

Ege’nin rüzgarlı havası, dar sokakları ve kendine has taş evleriyle Çeşme ve Alaçatı’nın göz bebeği Ferdi Baba Balık Restaurantları’na hoş geldiniz.

Ferdi Baba Çeşme Marina  Restaurant'ta, Çeşme Marina’nın içerisinde, turkuaz denizin ortasında, kendine has mimarisiyle, usta şeflerimizle ve özenle seçilmiş şaraplarıyla müşterilerimize 

12 ay boyunca hizmet veriyoruz. İlk günkü değerlerimizden hiçbir şey kaybetmeden, aynı güler yüzlü hizmet anlayışla müşterilerimizi ağırlıyoruz.

Ferdi Baba Balık Restaurantları, gözünüzü ufka, gönlünüzü denizin derinliklerine kaptırdığınız yerde, hem bildiğiniz geleneksel tatları hem de daha önce hiç karşılaşmadığınız Ege’nin farklı harmanlanmış lezzetleriyle 12 ay boyunca buluşabileceğiniz üç ayrı mekanda size aynı kalite ve lezzeti sunuyor.

Dilerseniz rakınızı yudumlayıp keyfinizi sürün, dilerseniz başyapıt klasikler eşliğinde balığın en leziz haline katılın. Önemli olan ‘Dostlarımla huzurlu bir yemek eşliğinde tatlı sohbettir.’ diyenlerdenseniz Ferdi Baba Balık Restaurantları dostlarınızla tek buluşma adresinizdir.